Hoppa till huvudinnehållet
Iggesund Kängor Svart
Iggesund Kängor Svart

Iggesund Kängor Svart

Art.nr3231333
999 kr
Iggesund Kängor Svart
Storlek
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
Få kvar i lager

Leverans inom 2-5 dagar

Waterproof
Textil
Iggesund från Kavat - vattentäta kängor med kardborreband och bra grepp. Ovandelen är tillverkad i svart textil med partier i skinnimitation som skyddar mot stötar och ger extra stabilitet. Skorna har ett innerfoder i textil som kombineras med en uttagbar innersula - perfekt om du behöver en bredare läst. Modellen har en räfflad gummisula som ger optimalt grepp på kalla och våta underlag.

UPPTÄCK ANDRA FAVORITER

Relaterade produkter

UPPTÄCK ANDRA FAVORITER

Relaterade produkter

VÅRA VARUMÄRKEN

Populära varumärken

SCORETT CARING

Ta hand om dina skor


Våra noggrant utvalda skovårdsprodukter är skapade för att förlänga livslängden på dina skor samtidigt som de behåller deras ursprungliga skönhet. Från rengöring och återfuktning till skydd mot väder och slitage – vi har allt kan tänkas behöva.

Köp skovård

SCORETT CARING

Shoe Reuse


Utifrån målet att inga skor ska bli till avfall i ett för tidigt skede, samt uppmana till ett mer hållbart synsätt på skors användning, har vi introducerat skoinlämningsboxar i alla våra butiker. Detta är en del av vårt hållbarhetskoncept Shoe Reuse.


Läs mer

SCORETT BUTIKER

Hitta din närmsta butik


Scorett är en av Sveriges största butikskedjor för skor. Scorett har expanderat kraftigt de senaste åren och idag finns ca 80 butiker runt om i Sverige. Varmt välkommen!


Hitta butik