Hoppa till huvudinnehållet

Xpedition III Sneakers Svart

Art.nr12900001
2 000 kr
Storlek
40
41
42
43
44
45
46
47
Få kvar i lager

Leverans inom 2-5 dagar

Textil

Ecco Xpedition III är en svart sneaker för dig som vill ha en stilren och bekväm modell för vardagens olika tillfällen. Den rena designen ger ett genomarbetat uttryck samtidigt som skon känns lätt att matcha med både avslappnade och mer uppklädda outfits.

  • Stilren herrsneaker med modern och mångsidig look
  • Svart färg som gör modellen enkel att kombinera med garderobens favoriter
  • Bekväm känsla som passar långa dagar i rörelse
  • Casual design med sportig karaktär för en avslappnad men välklädd stil
  • Ett mångsidigt val för både arbete, resa och lediga dagar

Perfekt när du vill ha en sko som fungerar lika bra i stan som under helgens planer.

UPPTÄCK ANDRA FAVORITER

Relaterade produkter

UPPTÄCK ANDRA FAVORITER

Relaterade produkter

VÅRA VARUMÄRKEN

Populära varumärken

SCORETT CARING

Ta hand om dina skor


Våra noggrant utvalda skovårdsprodukter är skapade för att förlänga livslängden på dina skor samtidigt som de behåller deras ursprungliga skönhet. Från rengöring och återfuktning till skydd mot väder och slitage – vi har allt kan tänkas behöva.

Köp skovård

SCORETT CARING

Shoe Reuse


Utifrån målet att inga skor ska bli till avfall i ett för tidigt skede, samt uppmana till ett mer hållbart synsätt på skors användning, har vi introducerat skoinlämningsboxar i alla våra butiker. Detta är en del av vårt hållbarhetskoncept Shoe Reuse.


Läs mer

SCORETT BUTIKER

Hitta din närmsta butik


Scorett är en av Sveriges största butikskedjor för skor. Scorett har expanderat kraftigt de senaste åren och idag finns ca 80 butiker runt om i Sverige. Varmt välkommen!


Hitta butik